Rok 2010

Všední realita prvního pracovního den roku 2011, jako poslední a definitivní ukazatel potvrzují, že máme za sebou celý další rok. Je proto na čase bilancovat.

I když se toho v roce 2010 událo opravdu hodně, tak z pohledu občansko-společenského byly asi nejvýznamnější volby (jak do poslanecké směmovny a senátu, tak hlavně do obecních zastupitelstev). V těch komunálních se nám podařilo získat jeden zastupitelský mandát, který přichází odpovědnost vůči všem občanům Rychvaldu, kterým je třeba skládat účty.

Rok 2010 (po komunálních volbách) byl ale jen zahřívacím kolem, ve kterém se toho zatím moc nestihlo (od ustavujícího zastupitelstva neuplynuly ani dva měsíce). I když proběhlo pouze jedno řádné zastupitelstvo, musím přiznat že mi poskytlo hodně nových zkušeností.

Pokusil jsem se změnit několik věcí, které se dají označit jako drobnosti, ale které jsem považoval za důležité (poplatky za psy, poplatky za popelnice) – bohužel se mi to přímo na zastupitelstvu nepodařilo. Občany ale mohu ubezpečit, že se nevzdávám a nadále se snažím výši uvedených poplatků upravit.

Na první výsledky nově vzniklé komise rady města pro informovanost a komunikaci s občany si musíme ještě počkat. Viditelné ale budou – komise by měla mít na starost městský zpravodaj a WWW stránky města.

Na další „neviditelných“ věcech se ale taky pracuje – obecně jde říct, že jde o úpravu nákladů města a snad se podaří dosáhnout i úspory prostředků. Snad se všechno podaří.


Do nového roku přeji všech občanům, ať se jim podaří vše o oč se snaží. Nepodléhají zklamání a ani žádným nemocem.

Mám však i jednu výzvu k občanům – bděte, sledujte/vyžadujete práci od vámi volených městských zastupitelů a pamatujte si.

3 komentáře u „Rok 2010

 1. Práce pro veřejnost ? 18.1.2011 at 10:11

  Činnost „skupiny“ pracující na informování veřejnosti přes webové stránky se rovná rychlosti světla. Uplynolo již více jak 30 dnů od posledního zastupitelstva a zmínění „pracovníci“ nejsou schopni přepsat a zveřejnit průběh jednání posledného prosincového zastupitelstva. Pak mne napadá jiná věc. Zda-li se tyto dokumenty nedostaly do reřimu „tajné“ a „přísně tajné“

  • Jan Vavříček 18.1.2011 at 12:52

   Zdravím – vaše připomínka k zápisu ze zastupitelstva je oprávněná – předám ji dále na radnici (což jste ale mohl udělat sám).

   Chci se ale ohradit k narážkám na činnost komise – pomiňme teď její název (komise pro informovanost a komunikaci s občany), který je trochu úsměvný.
   Činnost komise by měla primárně spočívat v Rychvaldském zpravodaji (dá se říci, že tvoří tzv. redakční radu), kde se bude podílet na nastavení nových „pravidel“ zpravodaje a její členové budou také pravidelně přispívat.
   Dále by mělo dojít k přepracování WWW stránek města, za které bych měl nejspíš odpovídat já. Také dojde k dalším změnám, které mají zvýšit informovanost občanů.

   • Práce pro veřejnost ? 18.1.2011 at 18:16

    Nechtěl jsem se nijak dotknout práce rodící se „komise“. Také je mi známo, že se chystají „změny“ v pojetí rychvaldského zpravodaje. Má připomínka vedla pouze primárně k tomu, že asi nějaký pracovník není snad napoprvé schopen přepsat zvukový záznam. K Vaší další práci Vám přeji hlavně hodně trpělivosti.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka