Územní plán

Rychvald má nový územní plán od cca 10/2014 .

  • aktuální uzemní plán se souvisejícími dokumenty a návrh nového územního plánu jsou dostupné na stránkách Bohumína
  • neoficiální informace“ [ověřitelná podle záznamů ze zasedání zastupitelstva a dotazů na odbor plánování] – V nejbližších MNOHA letech (můj odhad je minimálně 10) nebude možné převádět další lokality na zastavitelné území. Na území Rychvaldu je zastavitelných ploch obrovské množství a další zvětšování toho množství by už neprošlo přes schvalující úřady. Až se časem část těchto ploch zastaví novou výstavbou, tak …

Celý postup územního plánování je hezky popsán v publikaci O územním plánování stručně a jasně, která je dostupná na stránkách Ekologického právního servisu (i další zde uvedené publikace stojí za prolistování).

Nejvyšším dokumentem územního plánování je celorepubliková politika územního rozvoje ČR (takový územní plán republiky), která je dostupná na stránkách ministerstva pro místní rozvoj. Následují zásady územního rozvoje příslušného kraje (územní plán kraje). Až na konci je územní plán obce. Dokumenty musejí být mezi sebou konzistentní podle nadřazenosti (dálnice nakreslená v ÚP ČR musí být vložena do plánu kraje atd.).

Příspěvky se štítkem ‚územní plán‘:

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka