20 komentářů u „Ustavující zasedání zastupitelstva města 5.11.2014

 1. Kolemjdoucí 31.10.2014 at 08:49

  Dnes jsem opět dostala lekci profesionální novinařiny.

  Na stránkách rychvaldské TOP09 (http://top09rychvald.cz/clanky/ostatni-texty/vysledky-komunalnich-voleb-10-a-11-rijna-2014-v-rychvaldu/) jsem narazila na článek šéfredaktorky Rychvaldského zpravodaje paní Mgr. Daniely Pilařové, kde zhodnotila výsledek voleb.

  Díky tomuto článku dnes již vím, že rozdíl mezi „fenomenálním“ a „průměrným“ výsledkem voleb u „nových“ uskupení je 2,53%, protože přesně takto „nestranně“ prezentovala volební výsledek volebních uskupení STAN a ANO ( když taktně pomlčela, že v minulých volbách také nekandidovalo).

  Děkuji a jen více takovýchto informativních a objektivních článků paní šéfredaktorko, protože pak si občané skutečně mohou být také jisti objektivností článků v Rychvaldském zpravodaji.

 2. Žabka 31.10.2014 at 09:36

  „Fenomenální“ je opravdu silné slovo, zřejmě myšleno jako „nečekaný“ – vzhledem k antikampani a předvolebním odhadům (jeden až dva mandáty pro STAN). Zřejmě to paní redaktorka myslela vzhledem k okolnostem.
  Každopádně alespoň Topka zveřejnila výsledky, pokusila se o nějaký komentář. Na webu ČSSD kde nic, tu nic…netrpělivě čekáme na „blogy zastupitelů“.

 3. Kolemjdoucí 31.10.2014 at 09:57

  Jistě, já to také beru s nadsázkou … jen mně to pobavilo s ohledem na fakt, že by se mělo jednat o zkušenou redaktorku, které by se měla umět oprostit od tendenčnosti i když v srdci ma jsnou slabost pro konkrétní lidi.

  Na případné blogy zastupitelů se také těším, i když si nejsem jistá, jestli to bude tak „žhavé“. A nejspíše se jich do ustanovujícího zasedání ještě nedočkáme.

  Osobně jsem hlavně zvědavá, jak celá situace dopadne, protože mi pořád není jasné, kdo bude nakonec tím „vítězem“ voleb – je nějak moc „ticho po pěšině“. 🙂

  • Jan Vavříček 31.10.2014 at 10:59

   Jde o zkušenou redaktorku, ale podle mě je třeba i rozlišovat „kontext a místo“ – její hodnocení na stránkách TO09 je něco jiného než třeba ve zpravodaji. Na stránkách politické strany je prostě třeba počítat s jistou mírou „tendenčnosti“ 🙂

   Můj osobní odhad je, že se nějakých blogů zastupitelů nedočkáme (vím z osobní zkušenosti, jak je to náročné na … motivaci/chuť). Možná sem tam nějaký ten převzatý článek na stránkách stran, ale spíš sporadicky. Osobní (opravdu osobní) příspěvky bych nečekal. Každopádně to budu sledovat (stejně jako jsem to průběžně sledoval v minulém období) 🙂

   Taky jsem celkem napnutý, jak to na ustavujícím zastupitelstvu dopadne – i když mám svůj tip … zachování aktuálního stavu.

   • Žabka 31.10.2014 at 11:26

    že by další tipovačka? 🙂 I když to by se asi nikdo nezapojil, vzhledem k předvolebním vyjednáváním všem zřejmě vyhovuje to „ticho po pěšině“

   • Kolemjdoucí 31.10.2014 at 11:48

    Doufala jsem, že z mého příspěvku je nadsázka jasná. Rozhodně jsem neměla v plánu nikoho napadnout.
    I když z informací, které uvádíte na svém blogu je post šéfredaktorky vcelku slušně honorován (s ohledem na rozsah práce), takže si myslím, že určitá zdrženlivost a netendečnost z její strany by mohla být očekávána i u jejích veřejných příspěvků.

    S těmi blogy máte pravdu. Osobně si možná umím představit, co to obnáší vytvořit ho, ale těžko objektivně posoudím, jak náročné je ho udržovat a přispívat na něj. K tomu mi chybí osobní zkušenost.

    Každopádně váš blog sleduji ráda a děkuji vám za něj. Mám dokonce nastaveno i vaše RRS, aby mi neunikaly aktuální příspěvky. I když se musím přiznat, že jsem asi spíše jen pasivní odběratel informací, které se jinde hledají obtížněji.

    • Jan Vavříček 31.10.2014 at 12:21

     Mít blog není dneska žádná věda – není problém mít během minuty X blogů, které můžu až do smrti provozovat zdarma a nemusím se o nic moc starat (Blogger.com, WordPress.com, …). Hlavní obtíž je s obsahem!
     Děkuji za ocenění – to, že ty moje „vyžblepty“ RÁDA sledujete, snad znamená že to tak hrozně blbé není a snad to má pro lidi i nějaký přínos 🙂

     • Popelnice 3.11.2014 at 00:23

      Vás s vašim zájmem a schopností problém nastudovat je opravdu škoda. Příště vsaďte na kandidátku vítěze ne na takového znemožněmého lůzra.

      • Jan Vavříček 3.11.2014 at 08:39

       Já jsem věděl do čeho jdu. Počítal jsem s tím, že ODS určitě nebude vítězem voleb, i když je pravda že jsem si myslel, že v zastupitelstvu zůstaneme. Kdybych vsadil na „vítěze“ voleb (ČSSD, STAN nebo ANO), tak bych popřel to, co si většinu života myslím, co říkám lidem kolem sebe a jak se snažím žít.

      • Jan Kutáč 3.11.2014 at 18:15

       Dobrý den.
       Nevím, kdo se za touto přezdívkou skrývá, ale vážím si názorů pana Vavříčka, když není kam vítr tam plášť a nevybírá si dle toho, kdo je zrovna na vrcholu. Ale připadá mi, že jste se zde vrhnul na urážecí notu. Koukám, že jste se zde rozhodl urážet i jiné strany či hnutí. Také nejsem zastáncem Babiše a spol., ale komunální politika je o něčem úplně jiném. Tudíž ani značka ODS by neměla být překážkou. A kdo ví, jak na tom tato značka bude za 4 či 8 let……..
       Jan Kutáč – předseda MS ODS Rychvald
       P.S.: TOP09 na tom celostátně taky není zrovna nejlépe…….. tím pádem už vám toho moc nezbývá.

       • Popelnice 3.11.2014 at 21:33

        Ale i tak toho zbývá dost. A upřímně. Raději podpořím i pana Sitka než tu stranu nestranu, která není ani černá ani bílá a která místo programu má jen tupý slogan, že bude líp a na volebních plakátech vždy Babiše+někoho, protože jinak by ty lidi nikdo nevolil. Kdyby mělo takovou kampaň třeba Hnutí sociálně slabých, dostalo by se do zastupitelstva taky. Babišovy peníze prostě vyhrávají volby.

   • Popelnice 3.11.2014 at 00:30

    Souhlasím. A i když p.Sitka nemusím, tak si myslím, že je to to lepší než Babišův nesmyslný marketingový projekt „Ne, líp už bylo“ . Jak by řekl pan Vavříček. Jdi se bodnout Starostko i s tím Babišovým nesmyslem!

    • ykslachr 3.11.2014 at 13:31

     Tak trochu si občas protiřečíte!

     „Je to o lidech a mé předsudky, pramenící z hnusu parlamentní politiky, jsou zcela nemístné.“

     • Popelnice 3.11.2014 at 21:06

      Kdyby jenom trochu a občas 🙂

 4. Absolon 3.11.2014 at 21:27

  Konfucius (552 / 551 př. n. l.) byl čínský filozof a státník, z jeho učení vychází konfucianismus.

  Jak mohou lidé zbabělí a nečestní sloužiti knížeti? Takoví se třesou strachem, zda budou schopni úřad vykonávat. Ve chvíli, kdy úřad dostanou, třesou se strachem, aby o něj nepřišli. Začnou-li se třást strachem, aby o úřad nepřišli, není nic, čeho by nebyli schopni, aby si úřad udrželi.

  • Popelnice 3.11.2014 at 21:40

   Děkujeme za přednášku. A co těmi slovy mnoho staletí mrtvého Číňana chtěl pan Absolon říci nebo naznačiti?

  • ykslachr 3.11.2014 at 23:51

   a až o něj přijdou, co bude pak?

   • Žabka 4.11.2014 at 13:30

    Jsou dvě možnosti…buď to příjmou s hlavou vztyčenou, stáhnou se a budou vykonávat jiné zaměstnání nebo to nepříjmou, budou kopat, vyvolávat mediální tlak a ztrapňovat se, což jsme zažili po minulých volbách…bohužel ne všichni mají tak dobrou paměť, což se zítra jistě prokáže 🙁

    • Petr 4.11.2014 at 14:16

     Máte pravdu. Pamatuji si, co se dělo po posledním ustavujícím zastupitelstvu a kdo kolem sebe kopal nejvíce. Kéž by lidé nezapomínali…..

  • obcan 3.11.2014 at 23:59

   Od vas to teda sedí 🙂

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka