Komunální volby 2014 – moje kandidatura

To podstatné hned na úvod: v komunálních volbách 2014 budu na kandidátce ODS

Pokud vás zajímá proč, tak čtěte dál … 

Proboha proč ODS

Již před dlouhou dobou jsem začal přemýšlel o tom, zda-li vůbec chci kandidovat v nadcházejících komunálních volbách (10.-11.10.2014). I když nemám příliš velkou zpětnou vazbu od občanů, které by mi napověděla jak moje aktivity a aktivismus hodnotí, tak jsem nakonec rozhodl, že bych chtěl jít znova do voleb.

Nechtěl jsem ale opakovat zkušenost z posledních voleb, kdy se volební slepenec nezávislé kandidátky posledním dnem voleb prakticky rozložil. Musím ale přiznávám, že i já na tom nesu určitou vinu. Chtěl jsem proto do voleb jít „pod praporem“ nějaké etablované strany/uskupení, které by již měla nějaké zázemí a stoupence, a tak by ji nehrozil okamžitý povolební zánik.

Nechtěl jsem se zpronevěřit svému politickému vidění světa a tudíž připadaly v úvahu jen pravicové strany. Shodou okolností mě v podobnou dobu kontaktovala sama rychvaldská ODS, zda-li bych neměl zájem za ně kandidovat.

Chápu, že pro většinu lidí je aktuálně ODS (hlavně na celorepublikové úrovni) synonymem pro odpad (nejslušnější výraz, co mě napadá). A já s nimi ve velké míře souhlasím! Nicméně lokální, místní, obecní úroveň politiky je o něčem úplně jiném – minimálně u nás v Rychvaldě.

Volební program

S lidmi z místní organizace ODS jsem sestavili náš volební program, naši vizi jak bychom rádi Rychvald viděli. Tato vize a její dílčí body ve značné míře odrážejí věci, o kterých jsem na těchto stránkách opakovaně psal. Doufám, že spolu se mnou podobnou vizi sdílí velké množství obyvatel našeho města.

Vaše daně ve váš prospěch – volební program

Budu rád za vaše komentáře, dotazy a názory.

3 komentáře u „Komunální volby 2014 – moje kandidatura

 1. Popelnice 19.8.2014 at 21:06

  No, lepší než absolutně top asociál soustrana. Ikdyž. Máte pravdu. Je to o lidech a mé předsudky, pramenící z hnusu parlamentní politiky, jsou zcela nemístné. Tak tedy, vašim zdravým názorům mnoho zdaru pane..

  • Jan Vavříček 20.8.2014 at 08:25

   Děkuji. Ale nemyslete si, taky jsem dost nasraný z toho, co vidím v parlamentu – ODS nevyjímaje … ale to by bylo na delší povídání.
   Chmmm … že bych uspořádal volební happening v hospodě?! Tam se toho člověk nejvíc dozví 🙂

 2. Jan Kutáč 24.8.2014 at 16:01

  Hlasuji pro volební happening v hospodě…….

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka