Je lepší TJ Slavoj, nebo TJ Baník?

Vyšlo v RZ 11/11.

Jde o reakci na rozpočet města a rozdělení peněz jednotlivým „městským klubům“. V reakci na tento článek jsem byl pozván na zasedání sportovní komise.

Příspěvek se stejnou tématikou – Dotace sportovním organizacím.


Položil jsem si otázku, který ze dvou rychvaldských fotbalových klubů je lepší – pro město. Je to TJ Slavoj nebo TJ Baník? Který z nich je pro město přínosnější, který vede ke sportu větší počet dětí a mládeže, který má větší úspěchy, který má více mužstev v soutěžích, čí zápasy mají více diváků, …? A je to vůbec možné rozhodnout?

Rovnou se přiznám, že fotbal nesleduji a nejsem ani jeho fanda. Vlastně mě nenapadá žádný jiný sport či hra, kterou bych chtěl sledovat méně. Nicméně chápu, že místní fotbalový tým patří ke každé obci stejně jako hospoda a kostel na náměstí. Je to prostě naše tradice, které má své dobré důvody. Tak jsem si řekl, že mi na mou otázku snad odpoví rozpočet města (město klubům přispívá) – ten kdo je důležitější z něj dostává asi více, ne?

Rychvald ale přispívá ze svého rozpočtu oběma týmům velmi podobně – stejně dostává i TJ Sokol, ale zůstaňme pro jednoduchost u fotbalu. Takže to by mělo znamenat, že jsou oba stejně prospěšní?

Oceňuje město ty lepší více, nebo v zájmu korektnosti dostávají všichni stejně, ač jsou jejich výsledky a význam jakékoliv?

Tak který z rychvaldských klubů je lepší? Jak by se měly mezi ně rozdělovat peníze? Schvalování rozpočtu na rok 2012 se blíží! Nebo už je to rozděleno fifty-fifty?

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka