Rychvaldský Hydepark – jaké to bylo

Včera (8.10.2014) proběhl od 16h (v kulturním domě) první Rychvaldský Hydepark. I když šlo o předvolební aktivitu TOP09, zúčastnila se ho většina kandidujících stran.

I když by se dalo něco vytknout zvolenému způsobu moderování, tak celkově šlo o poměrně podařenou akci. Příště by to ale chtělo větší časový prostor, protože toho zůstalo hodně nevyřčeno. Občanů se sešlo poměrně velké množství, takže o otázky by nouze nebyla. Největší množství otázek a času  zabrala oblast bezpečnosti a městské policie.

Nejdivnější až možná i trapná zůstává jen neúčast ČSSD a jejího lídra Absolona, který účast odmítl – i když o sto metrů dál na náměstí rozdával předvolební květiny a buřty. Ale možná, že je tohle ten typ aktivity, které se u nás od kandidáta očekává, jak jsem se nedávno v komentářích dozvěděl.

Záznam najde zde (a zde).

9 komentářů u „Rychvaldský Hydepark – jaké to bylo

 1. Jan Vavříček 10.10.2014 at 07:33

  Původně jsem chtěl tuhle věc nechat být, ale dám sem aspoň malé vyjádření k tomu útoku pí.Michálkové na moji osobu.
  Bohužel musím konstatovat, že paní Michálková je úplně mimo – její útok na mě je mimo realitu – respektive se zakládá na její pokroucené verzi reality.
  Nikdy jsem nechtěl být na prvním místě kandidátky (prostě mě tam dali – prý proto, že jsem věděl, jak zajistit podporu STAN – což jsem si prostě přečetl na internetu a mohl to udělat každý).
  Je pravdou, že paní Michálkova asi odvedla hlavní díl práce se sháněním kandidátů, ale já taky trochu přispěl (a další lidé). No každopádně mám veškerou mailovou konverzaci z té doby a ta potvrzuje moji verzi – dokonce i povolební email, kde jsem „vyzván“ abych se vzdal mandátu ve prospěch Michálkové. A po volbách jsem už prakticky nebyl kontaktován.

  • ykslachr 10.10.2014 at 18:55

   No ,Já jsem viděl paní Michálkovou poprvé, ale už jsem o ní slyšel! Asi před rokem a půl tady chtěla založit M.O hnutí ANO 2011. Její metody byly přinejmenším podivné. Proto ji bylo členství ve hnutí zamítnuto! Je stejně přehnaně ambiciozní , emancipovaná a možná i ……, jako „naše“ paní starostka! Nikdo je tady nechce , tak se snaží alespoň vecpat! 🙁

 2. René Budník 11.10.2014 at 09:45

  No, její výpad byl dost podivný a hlavně v danou chvíli dost nevhodný. Taková snaha se zviditelnit a ukázat na ostatní jak jsou zlí a nedá se s nimi spolupracovat. Jednoznačně palec dolů 🙁

  • Popelnice 11.10.2014 at 12:25

   To je politika chlapče. Tak si zvykejte, když se tam tak cpete.

   • Jirka Skácel 11.10.2014 at 12:34

    Dobrý den,
    nechcete se nám představit ?

    • Popelnice 11.10.2014 at 13:24

     Nechceme.

 3. René Budník 11.10.2014 at 12:49

  Alespoň se snažíme něco udělat a změnit. Ne jen anonymně kafrat a stěžovat si u piva…..

  • Popelnice 11.10.2014 at 13:36

   Někdy než dělat „něco“ je lepší nedělat nic. Nevšiml jsem si, že by ANO pro naše město nabízelo něco jiného než jiné, tradičnější strany. Takže to vidím jako jasnou snahu svézt se na vlně Babišovy popularity. Ale bez obav. Karty jsou již rozdány a vy se na radnici jistě objevíte.

   • Komentátor 11.10.2014 at 14:40

    No, bohužel má Popelnice pravdu, nabídka „něčeho“ „nového“ žádná, jen Babišovy peníze a vlna popularity. Ale nejsem si tak jist, že se Popelnice nemýlí …..
    Jinak všechny programy téměř totožné, populismus vládne světem, na Hydeparku např. pan Kutáč sliboval, že z úroků z uložených peněz za privatizaci bytů zřídí městskou policii (nebo výrazně přispěje). Pak prohlásil, že prodej bytů bude na splátky. Tak si zkuste spočítat, kolik musíte získat peněz, abyste při cca 1,5 % úroku (a to nevím, jestli třeba ne jen 1,2% nebo třeba 0,75% z termínovaného vkladu) měli 5 mil. na městskou policii.
    Pan Starostka říkal, že náklady na městkou policii, tuším, že v Odrách, jsou 4 milióny Kč a mají 9 strážníků (8 + 1 velitel). Tak počítejme 22 tis. průměr na chlapa bez velitele (tomu dáme 30 000 Kč), + 34 % soc. a zdrav. pojištění. To máme 3 312 tis. Kč ročně. Kde jsou mundůry, auto, skůtry, benzín atd. Nehledě na to, že 8 lidí není 24 hodinová stálá služba.
    A tak dále….
    Největší tragikomik pan Tvardek …. doporučuji shlédnout, kdo všechno má odvahu či nesoudnost kandidovat…

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka