Nemocenská není jen epidemie?

Vyšlo v RZ 03/11.

Jednalo se o reakci na stav, kdy mnoho lidí nastoupilo na nemocenskou – po posledních volbách.

Příspěvky se štítkem nemocenská.


Každoroční epidemie chřipky a přidružených respiračních potíží opět obchází naším krajem. Nemocnice a domovy seniorů zakázaly v posledních dnech návštěvy – což není nic, co by tu už nebylo nebo se určitě nebude dít napřesrok.

Přesto je letošní epidemie a vlna nemocenských něčím specifická – zasáhla významnou měrou i rychvaldský městský úřad a další obecní subjekty. Zaměstnanci města jsou pochopitelně lidé jako všichni ostatní a proti virové nákaze jim nepomůže ani plný šuplík razítek se lvem.

Přesto je obranyschopnost některých z nich velmi netypická. Stačí, když s nimi nadřízení proberou jejich přístup k práci, pracovní dobu, loajalitu nebo třeba jen když se jejich nadřízeným stane ze dne na den (řekněme třeba hlasováním) po mnoha letech najednou někdo jiný – najednou mají smrt na jazyku a minimálně čtyřicítky horečky.

Nevím, nevím, jestli by si s těmito případy poradil i sám dr. House s primáři Sovou a Blažejem na telefonu. Proti diagnóze a nemocenskému lístku doktora Cvacha je těžké pořízení.

Všem nemocným upřímně přeji brzké uzdravení a návrat do práce, které není v našem regionu v této době zrovna dostatek; a mnoho spoluobčanů sedí doma i bez respiračních obtíží.

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka