Nájemné v popelnicích

Mělo vyjít v RZ 11/11, ale z prostorových důvodů k tomu nedošlo.

Tento článek, zde byl už publikován.

Příspěvky se štítkem privatizace.
Příspěvky se štítkem Máte slovo.


Ve večerních hodinách předposledního zářijového den jsem se zcela neočekávaně dostal před objektivy kamer pořadu Máte slovo na Kavčích horách. To, že stále ještě nevím, jak se to celé seběhlo, nehraje roli. Podstatné je, co bylo veřejně řečeno.

Je škoda, že tím kdo veřejně spočítal, kolik město Rychvald stojí vlastnictví bytů, nebyl nikdo z vedení města, ale teplický primátor Kubera. A čísla to jsou neúprosná. Z nějakého důvodu neumí město vydělávat na nájemném, a tak na vlastnictví bytů každoročně těžce prodělává. Několik miliónů (cca 5-8) z městských financí tak každý rok musí vyrovnat schodek v bytovém hospodaření.

Otázka privatizace bytů se pomalu začíná promýšlet a zvažovat, ale jak bylo řečeno na posledním schůzi zastupitelstva, tak o to není moc velký zájem. S tím nemohu souhlasit! O privatizaci bytů má určitě zájem ta většina obyvatel Rychvaldu, kteří v obecních bytech nežijí (ale kteří je svými daněmi nedobrovolně sponzorují). Za stejné peníze, kterými se dotuje nájem, by mohli mít všichni spoluobčané zadarmo třeba svoz popelnic – i ti v bytech.

Město má jen jedny peníze – peníze z daní nás všech a podle toho by s nimi mělo být naloženo. Takže řaději dotaci pro menšinu nebo prospěch pro všechny? Já mám v téhle otázce jasno – má ho ale i vedení města?

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka