Budoucí milióny pro Rychvald – doufejme

Již dlouhou dobu se objevují informace o změně rozpočtového určení daní (systém, kterým jsou městům přerozdělovány peníze z daní). V poslední době se RUD stává horkým tématem, jelikož 4 města (Praha, Brno, Ostrava Plzeň) o nějaké peníze přijdou, aby mohlo být přidáno ostatním – viz např. Kalousek škrtí velká města, jejich poslanci se bouří.

Na videích, kde Miroslav Kalousek vysvětluje novelu RUD, je možno slyšet některé případy změn – shodou okolností jde o rozpětí (počtu obyvatel), kam spadá i Rychvald – pro města do 10.000 obyvatel (Rychvald má 7000 obyvatel)  se má příjem zvednout z 6600 Kč na 8800 Kč na občana. Jednoduchým výpočtem ([8800-6600]*7000) se dostaneme k částce ~15,5 mil. Kč navíc.

Změna RUD je pochopitelně ještě „v řešení“, ale doufejme, že i po zásahu poslanců z oněch 4 měst, Rychvald  dosáhne na nějaký ten milión.

1 komentář u „Budoucí milióny pro Rychvald – doufejme

  1. Jan Vavříček 13.6.2011 at 06:58

    Na stránkách STAN (Starostové a nezávislí) je ke stažení prezentace, která se objevuje na videích – Prezentace MF novely RUD – jsou zde dobrě vidět grafy, jak by mělo být RUD upraveno, kolik peněz dostávají ony 4 města, …

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka