Rychvaldský Hydepark … byl to spíš Kotel a praktický celý o Myslivecké

Přiznám se, že mě nenapadá moc slov, kterými by se dal popsat druhý Rychvaldský Hydepark, který se konal včera … to se prostě musí vidět – video.

Prakticky celou dobu se probírala kauza Myslivecká, kde se má NĚCO postavit. Pokud vás zajímá materiál, o kterém se zde mluvilo (a mávalo), tak ho najdete zde – Sdružené výzkumně – vzdělávací pracoviště II.

13 komentářů u „Rychvaldský Hydepark … byl to spíš Kotel a praktický celý o Myslivecké

  • Jan Vavříček 9.11.2015 at 19:15

   Díky za upozornění na to vyjádření.
   Tak snad to nebude úplně ta „spalovna“, jak se o tom mluví. Ale pořád to může být hodně nepříjemný provoz (hluk, smrad, …něco) – jejich formulaci na bázi plastů si překládám jako OLEJE A ROPU – a to může být ono, před čím varoval jakýsi pán na Hydeparku.
   Jak už jsem psal na FB – Kapková by se měla 100% postavit na stranu místních rychvaldský obyvatelů, kteří jsou vystrašení a o své okolí se bojí a ne za nějakou „anonymní“ firmu. Není to něco, co by Rychvald extra potřeboval nebo mu to něco extra přineslo.

 1. Jan Vavříček 9.11.2015 at 19:04

  O Myslivecké byla reportáž v dnešních (9.11.) regionálních událostech (v čase cca 11:05)

  • Bc. Jana Újezdská 10.11.2015 at 07:38

   Hluk a smrad v průmyslové zóně na ul. Myslivecké je vyloučen územním plánem, jedná se o tzv. negativní vlivy na okolí. Možnost hluku kontroluje Krajská hygenická stanice na základě hlukové studie a možnost „smradu“ ochrana ovzduší ( krajský úřad nebo městský úřad v Bohumíně) a to PŘED vydáním nějakého povolení na provoz. Pro jakékoliv další imise existuje nějaký státní orgán, který to má pod kontrolou. Je třeba pochopit, že stavební úřad a další státní orgány jsou vázány ze zákona mlčenlivostí a nebudou se účastnit politických diskuzí nebo spekulací, navíc pokud se jedná zatím o situace hypotetické. To neznamená, že nemají situaci celou dobu pod kontrolou. Doporučuji podívat se na věc střízlivě a bez emocí, co víte, od koho to víte.

   • Jan Vavříček 10.11.2015 at 07:51

    Nemůžu než souhlasit.
    Ale taky je jasné, že ty negativní vlivy mají nějaké svoje povolené úrovně/intervaly/hladiny … a prázdný areál bude mít vždycky méně negativního vlivu než cokoliv jiného 🙂
    Celá situace je dost vyhrocená úplně zbytečně – jen kvůli tomu, že proti sobě stojí Starostka a starostka (kteří se nemůžou ani cítit), i když oběma jde (jak doufám) jen o blaho města.
    Nebyl jsme na tom jednání na radnici, tak nedokážu posoudit, míru podporu paní starostky pro obyvatele nebo investora, ale řekl bych že spíše byla „na straně“ investora … a tady se stala chyba … a teď se to už jen veze.

 2. Dagmar 10.11.2015 at 19:51

  Dobrý den, běžně komentáře nepíšu, ale zde nemůžu jinak než se vyjádřit. Bydlím se svou rodinou v těsné blízkosti areálu bývalého kravína. Máme malé děti a rozhodně nám není jedno, v jakém prostředí budou žít. I když by zde nebyla spalovna nebezpečného odpadu, pořád se uvádí jiná likvidace a nakládání s odpady, a to v těsné blízkosti obytné zóny a chráněné ptačí oblasti. Za mne, nesouhlasím s jakoukoliv takovouto činností v blízkosti našeho bydliště. Proč se k takovýmto účelům nevyužívají brownfieldy nebo průmyslové zóny v neobydlených oblastech? Tvrzení paní starostky, že zde již průmysl, a to zemědělství 🙂 (jak prohlásila na Hydeparku) byl, je zarážející. Od kdy je zemědělská výroba průmyslem??? Zároveň musím podotknout, že v areálu se pracovalo po celé léto 2015, kdy jsme byli vystaveni hluku bouracího kladiva. Už toto vyvrací tvrzení města “ že zde žádné práce neprobíhají, pouze výměna střechy“. Přeji všem obyvatelům v lokalitě ul. Myslivecká, aby se povedlo takový záměr a jemu podobný zatrhnout a aby nadále žili v klidném a příjemném prostředí.

  • nika 13.11.2015 at 22:03

   Vážená,
   neustálým podněcováním určitými lidmi, člověk ztrácí schopnost vlastního úsudku a přikloní se k davu, který si zvykl nazývat vše, co vyjde z úst paní starostky za nehoráznost a zarážející tvrzení, i když má pravdu. Na Vaší otázku: Od kdy je zemědělská výroba průmyslem???? odpovídám, od doby, kdy se to běžně používá- viz. strojní průmysl, textilní průmysl, ……ale i potravinářský a zemědělský – „Master Wash čistící koncentrát pro mlékárenský a zemědělský průmysl 10 l od 1 510 Kč“(zkopírováno z textu na netu) . Nevidím tedy důvod se tomuto výroku podivovat a myslet si, že je hloupý. Dále nechápu proč nazýváte akci v KD Hydeparkem, když kromě ulice Myslivecké a „spalovny“, došlo jen na 2 jiné dotazy. Mohli ti vaši podněcovači udělat sólo akci pro lokalitu Dvorek, vždyť i my ostatní jsme měli své dotazy. I když s vámi cítím, tak vězte, že Rychvald není jen ulice Myslivecká. Lokalita Dvorek byla problémová od doby, kdy se tam postavil kravín. Starousedlíci si dříve ztěžovali na bučení krav, traktory a příšerný smrad, poté, že to tam chátrá a nyní…….to už znáte. Přečtěte si ještě jednou, co napsala paní Bc. Újezdská a hlavně poslední část poslední věty, jestli si náhodou někdo nepřihřívá na vašem problému svou polívčičku. Nechtěl jsem toliko napsat, ale tak nějak se to navazovalo samo.

   • Dagmar 15.11.2015 at 13:45

    Vážený,
    děkuji za Váš názor k části mého komentáře a kauze Myslivecká, na což máte své občanské právo, jakožto snad každý svobodný občan a občan Rychvaldu nevyjímaje. Jen nechápu vaše invektivy vůči mé osobě. Za prvé: název Hydepark jsem nevymyslela já a ani jsem takto nenazvala akci v KD konanou 5. 11. 2015, kde byli pozvaní ing. Sitkem všichni občané Rychvaldu, které zajímá život ve městě (citace z RZ). Každý měl právo napsat na papírek svůj dotaz, který se dotyčnému snažili zastupitelé města zodpovědět. To, že se diskuze účastnila většina občanů, které zajímá kauza Myslivecká a tím, padaly dotazy k této problematice snad není špatně. Proč by i občané ostatních částí města neměli vědět, co se děje a co trápí ostatní na jiném jeho konci? Zároveň si myslím, že kauza spalovny či nakládání s odpady a jejich likvidace není jen problém lokální, ale dotýká se širšího okolí, neboť vedlejší produkty jako spaliny, hlučnost, smrad a zvýšená doprava se budou dotýkat i ostatních částí. Nebo si myslíte, že pokud foukne vítr, tak se toto neprojeví v jiné části Rychvaldu? Za druhé: já osobně nemám žádné podněcovače, jen mi není lhostejné co se zde děje a je mi úplně jedno jestli sedí na radnici Petr či Pavel, pokud se angažuje a zajímá o občany obce a snaží se řešit vznikající problémy včas a ku prospěchu všech, které má povinnost jakožto řádně zvolený zastupovat. Za třetí: k otázce “ Zemědělství či průmysl?“ bych každému ráda doporučila, aby si nastudoval rozdělení odvětví národního hospodářství např. viz tyto odkazy: http://www.finpedia.cz/finance/teorie/narodni-hospodarstvi https://cs.wikipedia.org/wiki/Pr%C5%AFmysl_v_%C4%8Cesku , nebo se vrátil do školních lavic, kdy se toto základní rozdělení učí již žáci na základních školách. Zároveň Vám děkuji za doporučení přečíst si poslední větu komentáře paní Bc. Újezdské a po vašem komentáři Vám doporučuji totéž. Na závěr musím konstatovat, že přesto mi není jedno, co se v Rychvaldu děje a nebudu schovávat hlavu do písku.

 3. Janeta 11.11.2015 at 22:21

  Slušně řečeno,manželka preovozuje taxislužbu 24.00 hodin denně taxislužbu po našem městě ,než začnu mluvi(viz .foto)t,tak by měli Rychvalďáci začít u sebe.

 4. Janeta 11.11.2015 at 22:45

  Panu Kožušníkovi se vůbec nedivím,předním se kouří ,vedle se kouří ,nad ním se kouří ,prostě smrad ,velký smrad,to je Myslivecká,Jarošovická ,Revoluční ,Souběžná 1.Máje,Záblacká,Vilová,Heřmanická,ani nemluvím Stará Kolonie ,Červená Kolonie,Pionýrská,Zbytky,Vyhonkovec ,Lutyňská atd.

 5. milan.starostka 19.11.2015 at 13:39

  Dobrý den!
  Takže. Zemědělství fakt není průmysl. Komunista si to troufnul nazvat zemědělskou velkovýrobou, ale nikdy ne průmyslem. To jen pro formu. Já jako Starostka nemám nic proti starostce, ale to co jí nalhali a jak se chovala, mne nenechává v klidu. Nekope za město a občana ale za podnikatele, který pod záminkou jakéhosi „výzkumu“ se chystá navézt do Rychvaldu kdejaký sajrajt a mírně se napakovat z EU dotací. Jinak aby bylo jasno, celá věc pokračuje. Podívejte se na odkaz https://www.vhodne-uverejneni.cz/zakazka/vystavba-centra-vyzkumu-a-vyvoje-inovacnich-technologii-orc-recycling-s-r-o . A ještě k vyjádření na webu města od p. Grabovského. Paní starostko, já bych to tam v životě nedovolil dát. Vy jako myslíte vážně že když někdo řeší něco interně, tak to dává k posouzení a schválení na kraj?

 6. Jan Skřížala 11.12.2015 at 14:30

  Materiál, který byl k dispozici na zastupitelstvu:
  http://www.rychvald.cz/103-urad/298-1512-vyjadreni-orc

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka