Rychvald v médiích – senior taxi, senior park, senior problém?

Po delší době jsem se pokusil najít nějaké zmínky o Rychvaldě v médiích – a je jich požehnaně … i když některé se asi objevit nemusely. Primárně jde o zmínky o Senior Taxi, Senior Parku a senior (starším) problému se silnicí U Školky.

Senior taxi

O nápadu starostky Kapkové se dozvídají okolní města a média také – Senior Taxi:

Senior Park

Projíždějící ulicí Michálkovickou směrem do centra Rychvaldu již delší dobu mohou vidět stavbu Senior Parku, který se v těchto dnech dokončuje – Rychvald nabízí moderní bydlení pro seniory

Za zmínku stojí i to, že kromě Senior Parku samotného vznikne na ploše kolem Michálkovické i několik rodinných domů (8), které se již prodávají.

Ulice U Školky

Médii se také prohnal článek o částečném „zrušení silnice“ U Školky – Silnice budila v Rychvaldu vášně. Město z ní proto udělalo pole. Nevíte někdo o této akci něco bližšího?

A něco pěkného na konec – zmínka o krásné cestě Rychvaldem kolem rybníků – Ostravské stopy: Město setřáslo prach a zkrásnělo, říká pěvkyně Janková

8 komentářů u „Rychvald v médiích – senior taxi, senior park, senior problém?

 1. M. 4.11.2012 at 15:09

  Mne zaujal senior park s RD na prodej.
  Pokud vím, tak se prvně říkalo, že zde bude stát jen senior park, ale o tom, že k tomu budou RD na prodej se asi někdo zapomněl zmínit??
  Zajimavé je, že město nedovolí občanům stavět RD k bydlení na svém pozemku, ale firmě na kšeft RD postavit povolí, co k tomu dodat…………..

  • Jan Vavříček 7.11.2012 at 21:12

   Mě ty RD taky dost překvapily, ale tak to je. Změna té oblasti byla ve 3. změně aktuálního ÚP … spolu se spoustou dalších divných/neurbanistických změn.
   Myslím, že tam nebyla povinnost územní studie (hádám), takže si ten majitel s tím pak může dělat co chce (v jistých mezích ÚP) – ale dobře to nepůsobí.

 2. Jan Vavříček 7.11.2012 at 21:15

  Ze dvou nezávislých míst jsem byl upozorněn na tento článek: Marek Šnajdr: obžaloby zproštěn (jde o kauzu kolem domu s pečovatelskou službou).
  Na tohle téma jsem narazil už asi před rokem – ne že by tehdejší autor (David Rath) byl kdoví jak důvěryhodný, ale skládačka nám zapadá … Modrá straka.

 3. M. 13.11.2012 at 21:09

  Tak po přečtení obou článku nemám slov a ještě více mě to rozčílilo ………
  K tomu není co dodat.

 4. Jan Vavříček 20.11.2012 at 07:00
  • M. 20.11.2012 at 14:42

   úsměvné, není co dodat :-)) zlodějna za zlodějnou …… a vesele to prochází.
   Ještě, že jsou ti uvědomělí občané, díky za ně 😉

   • Jan Vavříček 21.11.2012 at 07:09

    Já bych v soudech nebyl tak prudký. Zatím mi to připadá (podle toho, co jsem slyšel a co mi bylo řečeno), že jde o normální chybu, která by se určitě neměla stávat, ale běžně se může přihodit každému z nás – prostě nedopatření. Ale uvidíme, co objeví úřady a policie – a co ještě vypluje napovrch.
    Je třeba se na tyhle „mediální“ zprávy dívat trochu s nadhledem a přemýšlet proč vznikly, kdo je napsal, co je mezi řádky, …
    Nějaké trestní oznámení určitě nikoho nepotěší, ale je to veskrze korektní přístup občana, se kterým je třeba počítat … nasere, ale je v pořádku 🙂

 5. Jan Vavříček 22.11.2012 at 11:01

  Rychvald opět v médiích – tentokrát o místním lvu – Ta naše povaha česká.

Napsat komentář

Název *
Email *
Webová stránka