Dozvuky zastupitelstva (13.6.2012)

Tentokrát vám přináším tradiční dozvuky zastupitelstva s menším zpožděním. Poslední zastupitelstvo bylo totiž jedno z nejdelších a pro mne i velmi náročné. Pojďme se tedy podívat na nejpodstatnější body červnového jednání. Záznamy jednání jsou opět dostupné na YouTube.

Spalování listí

Na úvod zasedání jsem se pokusil na pořad přidat bod, kterým by se zrušila obecně závazná vyhláška 1/2012, kterou se zakazuje spalování listí a dalších rostlinných zbytků. Jistě není tajemstvím, že jsem velkým odpůrcem tohoto zákazu, který mi přijde úplně šílený.

Myslím, že zastupitelé měli jednu z posledních šancí, jak ukázat občanů, že mají alespoň trochu zdravého rozumu a smysl pro realitu, než přijde podzim a stromy se začnou zbavovat svých listů. Můj návrh bohužel neprošel.

Svazky a akční skupiny

Také jsem se snažil navrhnou bod, kterým by Rychvald vystoupil ze SMOOK (Svaz měst a obcí okresu Karviná). Jde o sdružení obcí, za které se platí víc než 20.000 kč ročně (což z pohledu rozpočtu sice není mnoho), ale ani podle zastupitelských pamětníků toto členství Rychvaldu ještě nic nepřineslo.

Jedním z řádných bodů jednání bylo vstoupení města do místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko. Jde opět o účelový svazek měst, který je navíc vytvořen pouze pro případné čerpání dotací, které mají být v následujících letech uvolňovány Evropskou unií (pokud bude v té době ještě existovat). Se členstvím Rychvaldu v MAS jsem nesouhlasil, protože velmi pochybuji o užitečnosti tohoto uskupení. Většina zastupitelů, ale můj názor nesdílela.

Zpravodaj

Podstatnou části jednání byla debata o ceně městského zpravodaje, kde jsem se snažil upozornit na to, že je patrně předražený. K tomuto tématu se někdy později vrátím.

Dnes se v karvinském Deníku objevil článek o této záležitosti – Proč je zpravodaj tak drahý? ptají se zastupitelé.

Dotace a podporované byty

Další zajímavé debata se vedla kolem nově rekonstruovaných podporovaných bytů vedle radnice a dotací obecně. I tímto tématem se budu v budoucnu více zabývat.


Na zastupitelstvu zaznělo i mnoho dalších zajímavých věcí, kterým se budeme postupně detailněji věnovat. Pokud vás zajímá něco „přednostně“, neváhejte se na to zeptat v diskuzi.

1 komentář u „Dozvuky zastupitelstva (13.6.2012)

  1. Jan Vavříček 12.7.2012 at 12:39

    O nových podporovaných bytech vyšla zpráva v Českém rozhlasu – Rychvald zrekonstruoval starý objekt. Vznikly byty pro sociálně slabší

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka