Dozvuky zastupitelstva (30.3.2011)

Včerejší zastupitelstvo přineslo mnoho zajímavých informací. Nejpodstatnější jsou patrně o bordelu ve společnosti Služby města Rychvald, který tam panoval za bývalého jednatele a za bývalé valné hromady (rady města). Záznam zasedání na video byl nový inovativní prvek vedení města. Pro ty, kteří se zastupitelstva nezúčastnily, přináším drobný přehled.

Rada města

Kolem schůzí rady města se rozpoutala drobná diskuze (trochu mimo téma), kde bylo panem Absolonem poukázáno na to, že starostka Kapková si nakoupila vybavení kanceláře (nábytek, počítač, tiskárnu, …) asi za 70.000,-

Pokud mohu soudit (byl jsem v kanceláři starostky před i po dokoupení nábytku), tak nešlo o vyhozené peníze, jelikož předtím byl v kanceláři je jeden stůl (+ pracovní stůl starostky) a kolem stěn bylo rozmístěno několik židlí. Celkově to nepůsobilo zrovna důstojně – ale jde pochopitelně o věc názoru.

Paní starostka také upozornila na zápach, který byl v kanceláři, když ji převzala, kvůli kterému bylo třeba vymalovat apod. – vzhledem k tomu, že pan Absolon je kuřák a obýval danou místnost mnoho let jde o stav pochopitelný.

Služby města Rychvald

Pan místostarosta Sitko přednesl opravdu závažné informace, které byly zjištěny v městském podniku po výměně vedení (jednatel a valná hromada).

Docházelo ke zkreslování hospodaření společnosti manipulací s cenou tepla – podnik vykazoval zisk, i když byl v těžké ztrátě. Na „nesrovnalosti“ bylo již dříve upozorněno, ale i tak byla bývalému jednateli schválena odměna za dobré výsledky!

Je na místě připomenout, že bývalou valnou hromadu tvořila bývala rada města bez paní Matonogové.

Byly předneseny i další vážné záležitosti – například tzv. „zlatý padák“ pro bývalého jednatele ve výši 50-ti násobku platu (35.000,-) – to je 1.750.000 Kč! A jelikož se podařilo dohledat pouze kopii této smlouvy (s podpisem bývalého starosty Absolona), je otázkou jak to celé bylo – zda-li nejde o padělek apod.

Novým jednatelem i panem místostarostou bylo sděleno, že v těchto záležitostech bude podáno trestní oznámení na bývalého jednatele Sokolíka.

Územní plán

Byla schválena 3. změna aktuálního územního plánu, která začne platit v průběhu několika dnů a bude tedy možné vydávat stavební povolení.

Do nového územního plánu byly zahrnuty změny, které občané podali a chtěli realizovat jako změnu aktuálního plánu – jejich požadavky tak nebudou realizovány plánem novým ne změnou současného.


Celkově bych hodnotil zastupitelstvo velmi pozitivně. Změnou k lepšímu hodnotím i to, že některé body byly přednášeny vedoucími příslušných odborů  městského úřadu.

Snad se do příště podaří vyřešit „problém“ mikrofonu na řečnickém pultíku, se kterým zápasily prakticky všichni 🙂

1 komentář u „Dozvuky zastupitelstva (30.3.2011)

  1. Jan Vavříček 7.4.2011 at 11:13

    KSČM Rychvald má na svých stránkách záznam ze zastupitelstva – konkrétně bod o zlodějně ve službách.

    Žijeme v zajímavém městě (patrně velmi výjimečném), kde „technologicky prim“ hraje komunistická strana (WWW stránky, videa na YouTube, zastupitel s netbookem) … pak nezávislé uskupení … pak dlouho nic … pak ODS s facebookovou skupinou (s chabými aktualizacemi obsahu) … a pak teprve největší strana ČSSD (s technologickým holým zadkem, který často tahá do televize a novin) 🙂

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka